1. Iepazīsties ar jauno Factions ZIEMAS SEZONU jau laicīgi: *spied te*
 2. Aicinām vēlreiz izlasīt Factions noteikumus, kas nu ir pārtaisīti daudz pārskatāmākā izskatā: SPIED TE

Servera noteikumi

28/12/17
Servera noteikumi
 • Noteikumos izmantotie termini:
  • Bans - liegums pievienoties serverim uz noteiktu vai nenoteiktu laiku;
  • Brīdinājums - visbiežāk spēlē sniegts aizrādījums, vairāku sakrāšana var novest pie cita veida sodiem;
  • Klienta log - apzīmējums spēles izveidotai atskaitei par notiekušo spēlē;
  • Minecraft mods - instalējami spēles papildinājumi, modifikācijas;
  • Frakcija - Factions serverī esošas spēlētāju grupas apzīmējums, tulkojums no servera termina "Faction";
  • Claim - kādas frakcijas ieņemta 16x16 spēles bloku liela zona serverī (ar komandu /f claim).


  VISPĀRĪGI NOTEIKUMI

  1. Aizliegti jebkāda veida klienta vai savienojuma modifikācijas, kas dod tev neatļautu pārspēku pār citiem spēlētājiem.

  Neatļautu modifikāciju jeb "haku" klientu izmantošana, x-ray resursu pakas, peles klikšķu mainītāji (macro), tai skaitā ārpus spēles modifikācijas kā, piemēram, mehāniski peles klikšķu pāatrinājumi (double/triple click) jebkurā gadījumā beigsies ar sodu. Mēs esam sastādījuši atļauto Minecraft modu sarakstu, ar to vari iepazīties, spiežot šeit.


  Zināšanai: ir aizliegts IZMANTOT augstāk minētās lietas Side.lv serveros, taču tās VAR ATRASTIES sistēmā.

  Ja administrācijas biedrs lūgs parādīt spēles klienta log, tas arī ir jāparāda, gadījumā ja tiek atrasti pierādījumi aizliegtu modifikāciju izmantošanā iepriekš Side.lv serveros, sods sekos tāds pats kā tādu izmantošana pārbaudes laikā.

  1. pārkāpums - 14 dienu bans, ja atzīstas pārbaudes laikā, 10 dienu bans.
  2. pārkāpums - 14 dienu bans, arī atzīšanās gadījumā.
  3., 4., ...
  pārkāpums - beztermiņa bans.


  2. Aizliegts apvainot un izmantot jebkuru spēlētāju serverī.

  Diskriminācija, rasisms, apsaukāšana un citi apvainošanas veidi tiks sodīti. Tai skaitā aizliegts apvainot kādas spēlētāju grupas, kopienas vai citus apzīmējumus, kas apzīmē vienu vai vairāk spēlētājus.

  Nav atļauts kādu izrīkot, pieprasīt ko darīt piespiedu kārtā, ja nav iepriekš norunāts savā starpā atļaut tamlīdzīgas darbības.

  Zināšanai: ir kategoriski aizliegts apiet šo un citus čata/saziņas noteikumus, rakstot apvainojumus uz zīmēm, spēles lietu nosaukumos u.tml. veidos.

  1., 2., ... pārkāpums - brīdinājums serverī, jo vairāk brīdinajumus sakrāj, jo lielāki automātiskie sodi uzliekas (tai skaitā, bans no servera).


  3. Serverī ir jāievēro vispārīga cieņa un ētika.

  Cieņa ir jāievēro jebkādā gadījumā, nesaskaņas ieteicams nerisināt serverī, bet gan privāti sazinoties savā starpā. Vispārīga cieņa ir arī spēles čata "nepiesārņošana" ar vairākām vienām un tām pašām ziņām pēc kārtas. Ir jāievēro citu spēlētāju induvidualitāte, aizliegts noniecināt citu personalitāti.

  Kaut arī serverī ir lamāšanās filtrs, ir aizliegts to apiet jebkādā veidā. Rakstīt ir atļauts tikai latviešu un angļu valodās, ja ir vēlme rakstīt citās - lūdzam neizpausties ar tām publiskā čatā.

  1., 2., ... pārkāpums - brīdinājums serverī, jo vairāk brīdinajumus sakrāj, jo lielāki automātiskie sodi uzliekas (tai skaitā, bans no servera).


  4. Aizliegta jebkāda veida reklāma.

  Ikviens reklāmas mēģinājums ar spēles niku, privātu ziņu nosūtīšanu, rakstīšanu publiskā čatā u.tml. beigsies ar soda saņemšanu. Nav aizliegts apspriest citus serverus, ja tāda apspriede nevar veicināt citu vēlmi reaģēt uz apspriestā servera pieminēšanu.

  Ir aizliegts reklamēt ikvienu mājaslapu, kopienu vai serveri, tajā skaitā Youtube, Twitch u.c. kanālus (izņemot, ja, piemēram, notiek tiešraide Side.lv serverī reklamētajā kanālā). Atļauts ir ievietot čatā adreses uz attēlu koplietošanas vietnēm, twitter ziņām u.tml. saitēm, kuru saturs nekādīgi nav attiecināms uz augstāk minētu vietu reklamēšanu.

  Ja ir vēlme kādu aicināt pievienoties kaut kāda iemesla dēļ citādi aizliegtai vietai, tad konkrēti tam spēlētājam ir jāraksta privāti, nevis Frakcijas čatos vai caur citiem spēlētājiem "pasaki ... lai viņš ienāk ... uz 1v1".

  1. pārkāpums - beztermiņa IP bans.
  2. pārkāpums (ja iegādāts unban) - beztermiņa IP bans.
  3. pārkāpums (ja iegādāts unban) - nenoņemams network (mc.side.lv) IP bans.


  5. Aizliegts maldināt un apkrāpt citus.

  Uzdošanās par kādu citu personu (TheIronMinerLv2, Ciarararaaa u.tml.), aplamas informācijas sniegšana citiem un cita veida maldināšana novedīs pie soda saņemšanas. Tai skaitā nedrīkst pārdēvēt lietas un mēģināt kādu apkrāpt ar tādām (neīstu Crate atslēgu veidošana), teleportēt citus uz "slazdiem" serverī (izņemot, ja ievilina slazdā PvP laikā - apkārt /warp exit, piemēram) u.tml. maldināšanas gadījumi.

  Ir atļauts pārdot spēles profilus, bez iespējām to atgūt atpakaļ, taču Administrācija neiesaistīsies nekādu darījumu risināšanā, mūsu pienākumos nav izsekot katram "darījumam" serverī. Jebkādas krāpniecības mēģinājumi tiks sodīti, ja vēl nav noticis krāpniecisks darījums.

  Iesakām izmantot komandu /trade spēles lietu un naudas apmaiņai, tas ir pats drošākais veids kā ar kādu mainīties.

  1. pārkāpums - 5 dienu bans.
  2. pārkāpums - 10 dienu bans.
  3., 4., ... pārkāpums - beztermiņa bans.


  6. Administrācijai ir vienmēr taisnība, pret to ir jāizturas ar cieņu.

  Nesaskaņu gadījumā administrācijai vienmēr būs galavārds, protams, ikvienu administrācijas lēmumu ir iespējams apsūdzēt, ja ir pierādījumi administrācijas kļūdas gadījumā. Ir aizliegts ignorēt administrācijas jautājumus, tai skaitā, ekrānu koplietošanas pieprasījumus.

  Ikviens administrācijas komandēšanas gadījums tiks ignorēts vai pat sodīts (Crate atslēgu pieprasīšana, nemitīga prasīšana pēc kāda spēlētāja pārbaudes u.tml.).

  1., 2., ... pārkāpums - brīdinājums serverī, jo vairāk brīdinajumus sakrāj, jo lielāki automātiskie sodi uzliekas (tai skaitā, bans no servera)


  7. Aizliegts apzināti ietekmēt servera darbību.

  Ikvienas spēlē vai serverī esošas nepilnības izmantošana (teleportēšanās citās frakcijās vai teritorijās ar kādu teleportācijas "nepilnību" u.tml.), nepaziņošana par nepilnībām tiks sodīta.

  Nav atļauts apzināto postīt publiskas teritorijas (ap /warp exit, bezjēdzīgi spridzināt pasauli u.tml.), veidot ātras darbības redstone sistēmas, fermas un tamlīdzīgas lietas, kas ietekmē servera veiktspēju. Tas nozīmē, ka populāras fermas uz bud-switch, ātriem "redstone clock" u.tml. pamatiem ir aizliegtas.

  1. pārkāpums - bans uz 10 dienām
  2., 3., ... pārkāpums - beztermiņa bans.


  FACTIONS SERVERA NOTEIKUMI

  F1. Ir atļauts lietot ne vairāk kā 2 profilus

  Tas nozīmē, ka no vienas (reālās dzīves) fiziskās adreses ir atļauts spēlēt serverī ar maksimums 2 spēles profiliem. Ja kaut kāda iemesla dēļ (daudz spēlēt-gribētāji ģimenē) ir nepieciešams spēlēt ar vairāk profiliem, ir laicīgi jāsazinās ar administrāciju.

  PIEMĒRS: Ja ģimenē ir 2 dēli (kas dzīvo kopā), tad abi var droši spēlēt serverī, bet katram var būt tikai viens spēles profils, jo savādāk tiks pārkāpts 2 profilu noteikums.

  Ja viens no abiem profiliem ir banots, ar otru ir aizliegts spēlēt, kamēr nebeidzas bans.

  1., 2., ... pārkāpums - beztermiņa IP bans.


  F2. Aizliegts ar nodomu pamest frakciju un bojāt tās sastāvu


  Ir kategoriski aizliegts pēc pamešanas nogalināt vecās frakcijas spēlētāju sastāvu, frakcija ir jāpamet, neatrodoties tās teritorijā.


  Tas pats attiecas otrādā gadījumā - aizliegts kādu izmest no frakcijas un uzreiz nogalināt.

  1. pārkāpums - 10 dienu bans.
  2. pārkāpums - 15 dienu bans.
  3., 4., ... pārkāpums - beztermiņa bans.


  F3. Ja frakcijai ir reģistrācija forumā, tad ir jāievēro tās noteikumi.


  Frakcijas līderim ir pienākums laicīgi brīdināt frakcijas biedrus par noteikumu maiņu. Ir atļauts izmest pieņemto spēlētāju no frakcijas, ja tas pārkāpj noteikumus (nenogalinot viņu), pēc tam sazinoties ar administrāciju, lai ar derīgiem pierādījumiem varētu sodīt pārkāpēju. Administrācija var izvēlēties arī nesodīt vai mainīt soda apmēru, atkarībā no situācijas.

  1., 2., ... pārkāpums - sods atkarībā no administrācijas lēmuma un noteiktā noteikuma.

  F4. Frakciju 20 claim noteikums

  Ikviena frakcija nedrīkst aizņemt vairāk kā 20 claimus no frakcijas pirmās iekšējās sienas. To nedrīkst apzināti apiet ar citu frakciju claimošanu tālāk, ir jābūt vismaz 6 claimu atstarpei, lai atļautu citām frakcijām aizņemt uz uzbrukšanas brīdi teritoriju starp claimiem.

  [​IMG]
  Visas mērvienības ir domātas claim skaitam PĒC KĀRTAS.

  1., 2. pārkāpums - brīdinājums, tiek dotas 24 stundas, lai noņemtu liekos claimus, ja netiek noņemts - admins unclaimo.
  3., 4., ... pārkāpums - brīdinājums, tiek dotas 24 stundas, lai noņemtu liekos claimos, ja netiek noņemts - frakcijas disband (tiek izdzēsta frakcija).


  F5. Uzbrukšanas claimošanas noteikumi

  Uzbrūkot kāda frakcijai (tā saucamā "raidošana"), priekš TNT cannon jeb lielgabala vajadzībām var ieclaimot MAKSIMUMS 16 claimus pie uzbrūkamās bāzes. Nevar apiet šo ar "atstarpu" veidošanu starp claimiem, kopumā maksimums 16.


  Šie uzbrukšanas claim var pastāvēt maksimums 48 stundas kopš to uzlikšanas brīža. Šādus claimus ir aizliegts uzlikt Ally frakcijām (papildus aizsardzībai, lai apietu noteikumu).

  1., 2. pārkāpums - brīdinājums, tiek dotas 24 stundas, lai noņemtu liekos claimus, ja netiek noņemts - admins unclaimo.
  3., 4., ... pārkāpums - brīdinājums, tiek dotas 24 stundas, lai noņemtu liekos claimos, ja netiek noņemts - frakcijas disband (tiek izdzēsta frakcija).

  F6. Stūra claim aizliegums

  Katrai frakcijai var būt viens stūra claim serverī. Citas frakcijas nedrīkst traucēt "izplesties" jau ieņemtajā stūrī (līdz pirmā frakcija sasniedz 20 claim daudzumu - noteikums augstāk par to).

  Frakcija skaitās ieņēmusi stūri tad, ja ir ieclaimots precīzi pats pasaules stūris, pārējās frakcijas tad vairs nevar pretendēt uz to.

  1., 2., ... pārkāpums - tiek unclaimota vieta, ja traucē citai frakcijai, ja kāda frakcija ir ieņēmusi vairāk par vienu stūri - tiek unclaimots kāds no tiem.  Atceries!
  • Noteikumu nezināšana neatbrīvo no soda. Noteikumi var būt papildināti jebkurā laikā!
  • Par noteikumu nepilnību pamanīšanu ir nekavējoties jāziņo administrācijas komandai.
  • Noteikumu sodu apmēri var mainīties atkarībā no radušās situācijas. Ikvienu administrācijas sodu ir iespējams apelēt, ja ir derīgi pierādījumi apelācijas iemeslam.