Servera noteikumi

15/4/18
Servera noteikumi
 • Noteikumos izmantotie termini:
  • Bans - liegums pievienoties serverim uz noteiktu vai nenoteiktu laiku;
  • Brīdinājums - visbiežāk spēlē sniegts aizrādījums, vairāku sakrāšana var novest pie cita veida sodiem;
  • Klienta log - apzīmējums spēles izveidotai atskaitei par notiekušo spēlē;
  • Minecraft mods - instalējami spēles papildinājumi, modifikācijas;
  • Frakcija - Factions serverī esošas spēlētāju grupas apzīmējums, tulkojums no servera termina "Faction";
  • Claim - kādas frakcijas ieņemta 16x16 spēles bloku liela zona serverī (ar komandu /f claim).


  VISPĀRĪGI NOTEIKUMI

  1. Aizliegti jebkāda veida klienta vai savienojuma modifikācijas, kas dod tev neatļautu pārspēku pār citiem spēlētājiem.

  Neatļautu modifikāciju jeb "haku" klientu izmantošana, x-ray resursu pakas, peles klikšķu mainītāji (macro), tai skaitā ārpus spēles modifikācijas kā, piemēram, mehāniski peles klikšķu pāatrinājumi (double/triple click) jebkurā gadījumā beigsies ar sodu. Mēs esam sastādījuši atļauto Minecraft modu sarakstu, ar to vari iepazīties, spiežot šeit.


  Zināšanai: ir aizliegts IZMANTOT augstāk minētās lietas Side.lv serveros, taču tās VAR ATRASTIES sistēmā.

  Ja administrācijas biedrs lūgs parādīt spēles klienta log, tas arī ir jāparāda, gadījumā ja tiek atrasti pierādījumi aizliegtu modifikāciju izmantošanā iepriekš Side.lv serveros, sods sekos tāds pats kā tādu izmantošana pārbaudes laikā.

  Papildinājums: Spēlētājs, kas nosūdz kādu trešo personu par neatļautu modifikāciju izmantošanu, var piedalīties pārbaudes laikā.

  1. pārkāpums - 14 dienu bans, ja atzīstas pārbaudes laikā, 10 dienu bans.
  2. pārkāpums - 14 dienu bans, arī atzīšanās gadījumā.
  3., 4., ...
  pārkāpums - beztermiņa bans.

  2. Aizliegts apvainot un izmantot jebkuru spēlētāju serverī.

  Diskriminācija, rasisms, apsaukāšana un citi apvainošanas veidi tiks sodīti. Tai skaitā aizliegts apvainot kādas spēlētāju grupas, kopienas vai citus apzīmējumus, kas apzīmē vienu vai vairāk spēlētājus.

  Nav atļauts kādu izrīkot, pieprasīt ko darīt piespiedu kārtā, ja nav iepriekš norunāts savā starpā atļaut tamlīdzīgas darbības.

  Zināšanai: ir kategoriski aizliegts apiet šo un citus čata/saziņas noteikumus, rakstot apvainojumus uz zīmēm, spēles lietu nosaukumos u.tml. veidos.

  1., 2., ... pārkāpums - brīdinājums serverī, jo vairāk brīdinajumus sakrāj, jo lielāki automātiskie sodi uzliekas (tai skaitā, bans no servera).


  3. Serverī ir jāievēro vispārīga cieņa un ētika.

  Cieņa ir jāievēro jebkādā gadījumā, nesaskaņas ieteicams nerisināt serverī, bet gan privāti sazinoties savā starpā. Vispārīga cieņa ir arī spēles čata "nepiesārņošana" ar vairākām vienām un tām pašām ziņām pēc kārtas. Ir jāievēro citu spēlētāju induvidualitāte, aizliegts noniecināt citu personalitāti.

  Kaut arī serverī ir lamāšanās filtrs, ir aizliegts to apiet jebkādā veidā. Rakstīt ir atļauts tikai latviešu un angļu valodās, ja ir vēlme rakstīt citās - lūdzam neizpausties ar tām publiskā čatā.

  1., 2., ... pārkāpums - brīdinājums serverī, jo vairāk brīdinajumus sakrāj, jo lielāki automātiskie sodi uzliekas (tai skaitā, bans no servera).


  4. Aizliegta jebkāda veida reklāma.

  Ikviens reklāmas mēģinājums ar spēles niku, privātu ziņu nosūtīšanu, rakstīšanu publiskā čatā u.tml. beigsies ar soda saņemšanu. Nav aizliegts apspriest citus serverus, ja tāda apspriede nevar veicināt citu vēlmi reaģēt uz apspriestā servera pieminēšanu.

  Ir aizliegts reklamēt ikvienu mājaslapu, kopienu vai serveri, tajā skaitā Youtube, Twitch u.c. kanālus (izņemot, ja, piemēram, notiek tiešraide Side.lv serverī reklamētajā kanālā). Atļauts ir ievietot čatā adreses uz attēlu koplietošanas vietnēm, twitter ziņām u.tml. saitēm, kuru saturs nekādīgi nav attiecināms uz augstāk minētu vietu reklamēšanu.

  Ja ir vēlme kādu aicināt pievienoties kaut kāda iemesla dēļ citādi aizliegtai vietai, tad konkrēti tam spēlētājam ir jāraksta privāti, nevis Frakcijas čatos vai caur citiem spēlētājiem "pasaki ... lai viņš ienāk ... uz 1v1".

  1. pārkāpums - beztermiņa IP bans.
  2. pārkāpums (ja iegādāts unban) - beztermiņa IP bans.
  3. pārkāpums (ja iegādāts unban) - nenoņemams network (mc.side.lv) IP bans.


  5. Aizliegts maldināt un apkrāpt citus.

  Uzdošanās par kādu citu personu (TheIronMinerLv2, Ciarararaaa u.tml.), aplamas informācijas sniegšana citiem un cita veida maldināšana novedīs pie soda saņemšanas. Tai skaitā nedrīkst pārdēvēt lietas un mēģināt kādu apkrāpt ar tādām (neīstu Crate atslēgu veidošana), teleportēt citus uz "slazdiem" serverī (izņemot, ja ievilina slazdā PvP laikā - apkārt /warp exit, piemēram) u.tml. maldināšanas gadījumi.

  Ir atļauts pārdot spēles profilus, bez iespējām to atgūt atpakaļ, taču Administrācija neiesaistīsies nekādu darījumu risināšanā, mūsu pienākumos nav izsekot katram "darījumam" serverī. Jebkādas krāpniecības mēģinājumi tiks sodīti, ja vēl nav noticis krāpniecisks darījums.

  Iesakām izmantot komandu /trade spēles lietu un naudas apmaiņai, tas ir pats drošākais veids kā ar kādu mainīties.

  1. pārkāpums - 5 dienu bans.
  2. pārkāpums - 10 dienu bans.
  3., 4., ... pārkāpums - beztermiņa bans.

  6. Administrācijai ir vienmēr taisnība, pret to ir jāizturas ar cieņu.

  Nesaskaņu gadījumā administrācijai vienmēr būs galavārds, protams, ikvienu administrācijas lēmumu ir iespējams apsūdzēt, ja ir pierādījumi administrācijas kļūdas gadījumā. Ir aizliegts ignorēt administrācijas jautājumus, tai skaitā, ekrānu koplietošanas pieprasījumus.

  Ikviens administrācijas komandēšanas gadījums tiks ignorēts vai pat sodīts (Crate atslēgu pieprasīšana, nemitīga prasīšana pēc kāda spēlētāja pārbaudes u.tml.).


  1., 2., ... pārkāpums - brīdinājums serverī, jo vairāk brīdinajumus sakrāj, jo lielāki automātiskie sodi uzliekas (tai skaitā, bans no servera)


  7. Aizliegts apzināti ietekmēt servera darbību.

  Ikvienas spēlē vai serverī esošas nepilnības izmantošana (teleportēšanās citās frakcijās vai teritorijās ar kādu teleportācijas "nepilnību" u.tml.), nepaziņošana par nepilnībām tiks sodīta.

  Nav atļauts apzināto postīt publiskas teritorijas (ap /warp exit, bezjēdzīgi spridzināt pasauli u.tml.), veidot ātras darbības redstone sistēmas, fermas un tamlīdzīgas lietas, kas ietekmē servera veiktspēju. Tas nozīmē, ka populāras fermas uz bud-switch, ātriem "redstone clock" u.tml. pamatiem ir aizliegtas.

  Papildinājums: Ir aizliegtas it īpaši fermas, kurās brīdī, kad kaut kas izaug, notiek nevajadzīga liela pistonu darbība (aizliegta ŠĀDA (spied) un tamlīdzīgas fermas). Lielisks piemērs pumpkin fermai ir /warp farm.

  1. pārkāpums - bans uz 10 dienām
  2., 3., ... pārkāpums - beztermiņa bans.

  8. Aizliegts spamot un lamāties.

  Tādu pašu frāžu atkārtošana, bez nekāda iemesla vairākas reizes rakstīt burtus vai vārdu salikumus. Šis noteikums iekļauj teleportācijas, privāto ziņu un frakciju pievienošanās spamu.

  1. pārkāpums - vārdisks aizrādījums.
  2. pārkāpums - brīdinājuma punkts.
  3. pārkāpums - aizliegums rakstīt līdz pat 60min.

  9. Automātiskie cannoni virs Y:10 ir aizliegti.

  Automātiskie cannoni virs Y:10 ir kategoriski aizliegti un ir sodāmi ar banu. Cannona izšaušana jāizdara spēlētājam, uzspiežot attiecīgo pogu. Izšaušanu nedrīkst veikt redstones sistēmas, kas to izdara automātiski.

  Šī noteikuma pārkāpšanas sodu izlems augstākstāvošie adminstrācijas biedri, skatoties pēc attiecīgās situācijas.

  10. Spēles, servera kļūdu vai trūkumu izmantošana savā labā.

  Izmantot jebkādu spēļu, servera radušo kļūdu vai trūkumu, lai nodrošinātu sev, savai frakcijai vai citiem priekšrocību, rezultātā saņemot, liegumu serverī uz mūžu no servera bez nekāda brīdinājuma.
  Piemēri:
  • Iekļūšana kādas frakcijas bāzē, izmantojot ender pērļu, teleportācijas glitchu.
  • Itemu duplikācija, bugošana.
  1. pārkāpums - beztermiņa globālais bans.

  Šis noteikums arī ietver apzinātu informācijas izplatīšanu par servera radušo kļūdu vai trūkumu.
  1. pārkāpums - beztermiņa globālais bans.

  ( Par atrastajām servera kļūdām nekavējoties sazināties ar adminstrāciju )

  11. Izvairīšanās no lieguma serverī.

  Serverī ir atļauti 2 accounti uz vienas ip addreses. Ja viens no reģistrētajiem accountiem tiek sodīts ar liegumu serverī, tad ir aizliegts pievienoties serverī ar citu accountu, līdz liegums serverī būs beidzies.

  1. pārkāpums - dubultots oriģinālais bana ilgums.
  2. pārkāpums - 30 dienu bans.

  12. Izvairīšanās no lieguma rakstīt čatā.

  Spēlētājs, kuram ir uzlikts aizliegums rakstīt čatā nedrīkst iet caur citu accountu, rezultātā rakstot, lai tiek unmutots / apvainojot adminstrācijas biedru, kurš uzlika liegumu.
  1. pārkāpums - 5 dienu bans.
  2. pārkāpums - 15 dienu bans.

  13. Privātas informācijas izpaušana.

  Šis iekļauj spēlētāja informācijas izpaušanu, ko pats spēlētājs nevēlas, lai to atklāj. Tas var ietvēr īstās dzīves vārdu, dzīvesvietu u.c izpaušanu.
  1. pārkāpums - 30 dienu bans.
  2. pārkāpums - beztermiņa bans.

  FRAKCIJU NOTEIKUMI
  F1. Stūra claim.

  Frakcijām ir aizliegts claimot citus pasaules stūrus, ja frakcijai jau pieder kāds no stūriem. Citas frakcijas nedrīkst traucēt izplesties frakcijai, kura jau ir ieclaimojusi stūri. ( noteikums par traucēšanu izplesties ir spēkā, līdz brīdim, kad tnt tiek ieslēgts )
  1. pārkāpums - claimi tiek noņemti.

  F2. Uzbrukšanas jeb raid claimi.

  Uzbrūkot frakcijai, priekš tnt cannon vajadzībām var claimot tikai 16 claimus. Šis noteikums būs spēkā arī tad, ja būs izveidota atstarpe starp claimiem.
  Claims pie frakcijai, kurai uzbrūk var atrasties 48h.
  1. pārkāpums - claimi tiek noņemti.
  F3. 20 claim buffer.
  Jebkurai frakcijai nevar būt vairak par 20 claimiem no bāzes sienas uz katru pusi.
  [​IMG]
  1. pārkāpums - tiek pabrīdināta frakcija, lai noņem liekos claimus.

  F4. Ja piesakās frakcijā caur forumu, tad ir jāievēro tās frakcijas noteikumi.
  Ja frakcija ir izveidoju pieteikšanās anketu forumā un esi aizpildījis anketu, piekrītot tās frakcijas noteikumiem, tad sekojošie noteikumi ir jāievēro.
  1. pārkāpums - sodu izlems adminstrācijas biedrs, atkarībā no izdarītā.